تحلیل بازی GTA 5

جی تی ای 5 - gta 5

در این مقاله میخواهیم به تحلیل مختصر بازی GTA5 بپردازیم. قبل از شروع مقالهT طرح  بازی را بر روی تیشرت و هودی در وبسایت هزار طرح ببینید:

 

تیشرت بازی «جی تی ای» (GTA) (5) – طرح لوگوی بازی

 

هودی بازی «جی تی ای» (GTA) (3) – طرح لوگو

 

 

هودی 197 - مشکیهودی 12 - سفید

 

جی تی ای 5 یک بازی ویدئویی است که توسط Rockstar North طراحی شده و در سال 2013 منتشر شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. بازی حول محور سه قهرمان به نام‌های فرانکلین، مایکل و ترِوور می‌چرخد.
بازی با یک سرقت از بانک شروع می شود که در شهر کوچک یانکتون شمالی رخ می دهد. در اینجا شما با «مایکل»، «تروور» و «برَد» آشنا می شوید که سعی می کنند از رگبار تیراندازی پلیس ها فرار کنند. با این حال، نقشه آنها زمانی که «مایکل» و «برَد» مورد اصابت گلوله قرار می گیرند و گمان می رود مرده اند، خراب می شود و ترِوِر مجبور می شود به بیابان برود…

جی تی ای 5 - gta 5

 

از زمانی که این بازی برای اولین بار در سپتامبر 2013 منتشر شد، همچنان در دنیای بازی به عنوان یک پیشرو حاضر شده است، و با معرفی «جی تی ای آنلاین» تنها 2 هفته بعد، ما این امکان را به دست آوردیم که داستان جرائم خودمان را بسازیم!.

مهمتر از همه ما منتظر بودیم ببینیم که این بازی در نهایت در کنسول های نسل بعدی چه ظاهر و حسی خواهد داشت، و خوشبحتانه تیم Rockstar ما را ناامید نکرد. به‌روزرسانی‌های زیادی برای گرافیک و پرفورمنس بهتر منتشر شد که حتی تصور اینکه این بازی اگر جور دیگری بود چه میشد را سخت می‌کند! با بهبود کیفیت نور، از جمله سایه ها و انعکاس آب و موارد دیگر، دنیای اطراف شما حتی خیره کننده تر از قبل به نظر می رسد. با دیدن اینکه چگونه ساختمان‌ها و نورها در گودال‌های آب در جاده‌ها پس از بارندگی منعکس می‌شوند و همچنین با دیدن بازتاب آسمان و ابرها از پنجره‌های آسمان‌خراش‌ها در هنگام رانندگی در شهر هنگام بازی توقف میکردم تا فقط به اطراف نگاه کنم.

 

جی تی ای 5 - gta 5

 

این بازی اکنون دارای سه حالت گرافیکی جدید است که بسته به اینکه پرفورمنس یا گرافیک را ترجیح دهید، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. حالت بهتر برای کیف بالاتر تصویر با نیتیو 4K و ری‌تریسنگ 30 فریم در ثانیه است. اگر می‌خواهید از گیم‌پلی نرم‌تری برخوردار شوید، باید از حالت پرفورمنس استفاده کنید که نیتیو 4K را با Upscale 4K عوض می‌کند و ری‌تریسینگ را حذف می‌کند، اما تا 60 فریم در ثانیه حرکت می‌کند. حالت سوم، Performance RT، سعی می‌کند دو حالت قبلی را برای حالتی بهتر ترکیب کند. بازی را با سرعت 60 فریم بر ثانیه با کیفیت 4K Upscale بازی کنید و ری‌تریسینگ را بازگردانید.

 

صفحه اصلی بازی جی تی ای 5 (GTA 5) در سایت Rockstar Games

جی تی ای 5 - gta 5

 

پس از ورود به Grand Theft Auto Online برای اولین بار، به یک کاراکترساز جدید به نام Career Builder فرستاده می شوید. در اینجا شما قادر خواهید بود یک کاراکتر کاملاً جدید را طراحی کنید، از بین مدیر، تیرانداز، مالک کلوپ شبانه یا یک دوچرخه سوار، یکی را انتخاب کنید. همچنین به شما 4,000,000 دلار پول نقد GTA داده می شود تا امکانات اولیه خود را فراهم کنید.

روی هم رفته در این بازی بسیاری از معایب نسخه های قبل برطرف شده است و با گیم‌پلی بی‌نظیر و گرافیک فوق‌العاده شما را مسحور خواهد کرد!…